Foto: Na koupališti v Dubí mělo dojít k brutálnímu napadení ze strany Romů

0
Foto Facebook JV Press

Internetové stránky JV Press zveřejnily článek o napadeni matky dítěte romskou ženou, které se zastal cizí muž a byl za to zbit asi sedmi Romy. Podle zprávy serveru E-Teplicko měl muž skončit “potrhaný a bez zubů”.

Vedle fotografií přímo z koupaliště se v diskusi na Facebooku JV Press objevilo i svědectví muže jménem Petr Štefanec, které zveřejňujeme.

Foto Facebook JV Press

Přátelé i vy ostatni. Cítím hlubokou bezmoc vztek a smutek zároveň. Dnes jsem s manželkou a dětmi navštívil koupaliště Plivatko v Dubí. Otřesný zážitek který jsme zažily mne přesvědčil o tom že soužití majority s minoritou je už přes všechny snahy, prohlášení a další kecy nemožné. Konflikt který se odehrál v dětském brouzdališti. Pro ty kdo nevěří znova píšu v dětském brouzdališti. Začátek byl banální jak už to tak v dnešní době bývá. Takzvané bílé deti a romské děti si prostě v brouzdališti hráli jak umí. Nevím jak bych je jinak rozlišil protože do dneška pro mne byli jen jedny děti a lidi jsem rozlišoval jen na dobré a spatne. Pak jedno romské dítě věřím že nechtěně začalo topit dítě takzvané bílé. Matka bílého dítěte priskocila dítě co topilo její dítě chytla odstrcila a zvedla svoje dítě. A tím to mělo skončit. Bohužel, neskončilo.

Matka romského dítěte priskocila kromě sprostých a samozřejmě rasistických nadavek začala opravdu hodně brutálně bit matku topného dítěte rány střídal brutální tahání za vlasy. Během toho zmatku jeden obyčejný mladý muž podotýkám úplně obyčejný vůbec žádná vazba a jak jsem se později dozvěděl nebyl dokonce ani známý těch napadených vbehl do bazenu a snažil se napadené ženě pomocí. V tu chvíli už v bazenu mezi ještě pár dětmi které nechápali co se děje křičely a brecely byly naběhle dvě romské ženy a dalších šest romských chlapů. Ženě se v tu chvíli podařilo z bazénu utéct a všech těchto minimálně 7 lidi začalo brutálně bit kluka co se ženě snažil pomoci a když píšu brutálně tak mi věřte že to bylo opravdu strašlivé protože od té chvíle jsem to vše viděl asi že tři metrů, předchozí dej jsem viděl z větší dálky ale běžel jsem k místu protože tam byla moje žena a jedno z mých deti. Připadal jsem si jak v tranzu a nejdřív mne napadlo že pobežím pro zbraň a vystřelím a pomůže to ale najednou jsem viděl toho kluka v krvi jak ho řezou a byl tam v tu chvíli jenom on a těch 7 hrdinu navíc jak na potvoru jsem 9 plasmusku nechal v aute.

Jako by zdálky slyším moji ženu Peťo bez tam oni ho zabijou a já kterej se v životě pral asi petkrat z toho jsem dvakrát slušně nafasoval jsem jak v takový mlze viděl obličej toho kluka jak je tam sám a najednou jsem vedel že tam musím i kdyby mne dobili jak jeho. Běžím tam křičím nechte ho snažím se ho vytáhnout z pod nich, najednou už kolem sebe vidím plavcika a pár dalších takzvané bilejch chlapů. Přestávaji ho najednou mlatit, většina někam zmizí, nevím jak je to možný ale najednou vidím normálně kdyby jste všechny co ho mlátil postavili přede mne nedokážu je popsat, vidím toho kluka krvavé potrhanej bez zubů ale žije. Bazének plnej jeho krve já ruce a nohy taky od jeho krve. Nechápu nic jak v tranzu se jdu osprchovat, najednou už se objevuje policie tábor jakože bílých pravdivé popisuje situaci, moje žena co to viděla od úplného začátku popisuje taktéž. Romská žena co konflikt začala je pritomna popisuje zcela lživé celou situaci.

Probírá mne to z letargie začnu řvát na celé kolo proč lze policista mne div nezatkne ale když mu říkám že jsem byl první kdo skočil pomocí tomu klukovi pochopí situaci a uklidní mne i sebe. Mám pár přátel mezi romy Vietnamci a i dalšími. Jestli se vám po zveřejnění tohoto pravdivého příběhu nelíbí že po dnešku už budu dělat rozdíly odebere si mne z přátel. Tolik zloby vyhruzek a nadavek co se dneska sešlo na moji rodinu děti a okolní přihlížející už nejsem ochoten tolerovat Přísahám na vše a všechny co mám rád že co jsem napsal je nepribarvena pravda. Nejsem žádné hrdina je mi zle ještě teď při pomyšlení že jsme mohli se ženou dopadnout jako ten mladík. On hrdina je, udělal co bylo správné, doufám že se někdy ještě uvidíme, při odjezdu záchranky se na mne podíval a podekoval v tu chvíli jsem se na vteřinu cejtil strašně dobře. Ještě se omlouvám za případné pravopis, jsem pořád v tezkejch emocich a navíc telefon to dělá někdy sám. Podepisují se celým svým jménem aby nikdo nebyl na pochybách že je to jenom anonymní zvlášť

Petr Stefanec

Komentáře

komentáře