Austrálie odebrala občanství pěti Syřanům, kteří se připojili k Islámskému státu

0

Austrálie zbavila občanství pěti Syřanů, kteří vedle syrského měli ještě občanství australské. Vláda tak učinila kvůli jejich zapojení do aktivit Islámského státu.

Ministr vnitra Peter Dutton řekl, že od změny zákona už tímto způsobem o občanství přišlo šest lidí a to vždy kvůli akcím v protikladu jejich závazku vůči Austrálii.

Všichni tito Syřané se připojili k bojovníkovi IS jménem Khaled Sharrouf (na snímku), který proslul tím, že zveřejnil fotografii svého syna držícího uříznutou hlavu.

“Mohu potvrdit, že pět dalších jednotlivců přestalo být australskými občany kvůli svému zapojení do Daesh v zámoří,” řekl ministr.

“Obecně občanství vyžaduje věrnost této zemi. Těchto pět lidí s dvojím občanstvím jednalo proti zájmům Austrálie tím, že se zapojili do terorismu a vybrali si odchod z australské komunity.”

“Austrálie je nyní bez nich bezpečnějším místem.”

Sharrouf, který byl první, kdo občanství ztratil, byl vedle toho ještě libanonským občanem. Z Austrálie odešel do Sýrie i se svou rodinou v roce 2013. Jeho australská žena tam zemřela a věří se, že Sharrouf zahynul po útoku dronem v roce 2015.

Komentáře

komentáře