Londýnská kavárna přidává do sendvičů britské vlaječky. Obviňují ji z rasismu

0

Kavárna Station 164 ve východním Londýně vám kromě kafe udělá i snídani a talíř s tradičním anglickým jídlem. Ke každému jídlu pak přidává jednu vlaječku Velké Británie, tzv.Union Jack, aby byla tradice úplná. Mnozí ji teď kvůli tomu na jejím Facebooku obviňují z rasismu a s agresí se majitelky setkávají i ze strany některých hostů

Majitelka, která kavárnu provozuje dva roky, doteď žádné problémy neměla. Až nyní. Nechápe, co lidem na britské vlajce vadí.

“Jakýkoliv náš zákazník, minulý, nebo současný, ví, že ke každému našemu jídlu přidáváme vlajku Anglie nebo Velké Británie. Není to urážka, ani nic jiného, než hrdost na Velkou Británii,” říká.

“Jsme malé londýnské bistro, jsme Britové, Angličané, Londýňané. Nebudeme se stydět za to, že dáváme do našeho jídla malé vlajky. Nepřestaneme. Jsme vlastenečtí, ne směšní, jak nás minulý týden někdo nazval. Oslavujeme naší zem.”

Většina lidí na Facebooku se prý za kavárnu postavila, ale jsou i tací, kteří říkají, aby s rozdáváním vlajek přestali.

“Lidé vlaječky zahazují znechuceně na zem, a to mi prostě nedává smysl,” říká majitelka.

Takových případů bude v Londýně jen přibývat. Drtivá většina obyvatel města nejsou Angličané a Londýn vnímají jako multikulturní Babylón, který patří všem. Proto vlastenecké projevy posledních Angličanů, kteří ve městě zbyli, chápou buď jako útok proti sobě samým, nebo jako něco, co je překonané, a musí být nahrazeno kosmopolitní utopií. A to je osud, který hrozí většině evropských hlavních měst.

Komentáře

komentáře