Většina Britů v průzkumu podpořila názor Borise Johnsona na zakuklené muslimské ženy

0

Zatímco britský konzervativní politik Boris Johnson je za své tvrzení, že zahalené muslimské ženy vypadají jako poštovní schránky kritizován zleva, muslimy a pochopitelně ze strany médií, podle průzkumu jej za to většina Britů podporuje a mnozí soudí, že je to budoucí britský premiér ve stylu Donalda Trumpa.

Celonárodní průzkum provedený stanicí Sky News na vzorku 1649 respondentů rovnoměrně rozložených podle profilu současné populace Velké Británie měl ukázat, že Johnson je rasista, a měl by se za své výroky omluvit. Většina si to však nemyslí.

60 procent respondentů si nemyslí, že výrok o poštovních schránkách je rasistický. Stejný počet by podpořil zákaz oblečení, které ženy utlačuje, tak jako je tomu v mnoha zemích Evropy. Což je názor, který si dokonce Johnson ani netroufl vyslovit.

V otázce, zda by se měl Johnson omluvit, už nebyla převaha tak jednoznačná, ale 48 procent řeklo, že ne, 45 procent že ano. Zbytek neví.

Vtipné je, že Sky News proti Johnsonovi kvůli komentářům vedla tažení, a průzkum ji měl podpořit. Což se nestalo, a tak alespoň místo toho, aby tvrdili, že 60 procent lidí si nemyslí, že jsou Johnsonovy výroky rasistické, tak tvrdí, že 33 procent si to myslí. Koho zajímá nějakých 60 procent, že?

Johnsona také podpořili někteří muslimové. Zahalování žen je prý protizápadní.

Komentáře

komentáře