Domů Pevnost Evropa Bílé britské univerzitní profesory budou školit ženy a “etnika” o předsudcích

Bílé britské univerzitní profesory budou školit ženy a “etnika” o předsudcích

0

Starší bílí profesoři budou na předních britských univerzitách terčem politicky korektního tréninku a budou se jim věnovat “mentoři” z opačného prostředí, aby je poučili o “nevědomých předsudcích”.

Vládou podporovaná iniciativa rozdělí lidi do rasových a pohlavních skupin (a já myslel, že jde o sociální konstrukt) podle toho, jakou obětí se cítí být, takže starší bílé profesory bude “školit” například mladá žena, nebo příslušník “etnika”.

Krok je součástí vládního programu “Rovnost, diverzita a inkluze”, na kterou stát vyčlenil 5,5 milionů liber.

Člověk, který na projekt dohlíží, profesor John Rowe z univerzity v Birminghamu, chce, aby se se starými profesory jednalo drsně a byli konfrontováni se svými předsudky a cítili se nekomfortně.

“Co víme o nevědomých předsudcích je to, že je máme všichni, ale čím víc o nich víme, tím více jsme si jich vědomi, a tím víc s nimi něco můžeme dělat,” tvrdí.

“Chápeme, že ženy a příslušníci minorit čelí ve vývoji své kariéry obtížím a nikdo nechápe proč. Nejde o to, že by existoval nějaký předsudek, ale jde o to, jak se společnost vyvinula a my musíme zjistit proč.”

Rowe chce zjistit, proč ženy a etnika nejsou ve vrcholných akademických pozicích, ale už dopředu je přesvědčen, že je to kvůli předsudkům.

Britské sociální inženýrství je poháněno skutečnými marxisty. Ačkoliv současná britská vláda je pravicová, společnost jde směrem marxismu. Odmysleme si řešené kauzy (etnika, gendery) a rázem se ocitneme v Československu v 50.letech, kde tehdejší kauzy byly více třídní, ale metody boje totožné s těmi současnými. Nový člověk, kritika, sebekritika, bojkoty, vynucené omluvy, netolerance s jinými názory, nesvoboda ve jménu vyšších cílů, hledání nepřítele. Platí zde ono známe: Kdo nezná svou minulost, bude nucen jí opakovat.

Komentáře

komentáře