100 Afričanů se servalo v Melbourne, napadli policii a terorizovali rezidenty. Nikdo nebyl zatčen

0

Ve středu večer se v australském Melbourne servaly dvě tlupy Afričanů. Jeden z nich měl údajně křičet, že se jich policie nemůže dotknout. A skutečně, i přes následné napadení policistů a terorizování místních občanů, nebyl nikdo z nich zatčen.

Policie dostala informaci o dvou tlupách Súdánců žijících v Melbourne, které se chtějí střetnout. Jedna byla ze severních předměstí města, druhá z jižních. V boji šlo prý dívku.

Když policie dorazila na místo střetu, podařilo se jí potyčku rychle rozptýlit. Obyvatelé Taylors Hill byli policií vyrozuměni, aby zůstali doma a zamkli se. A zatímco desítky policistů rozptylovaly Afričany od sebe, ti mohli dál volně pobíhat po okolí.

Díky tomu zaútočili kameny na policii a jeden rozbil zadní sklo jednomu z policejních aut.

Taxikáři ve městě si mezi sebou poslali zprávy, a ten večer se oblasti všichni vyhnuli. Policisté pasivně střežili ulice a nad oblastí létala helikoptéra.

Místní lidé si stěžují, že se to děje často, a že to není poprvé, kdy jim policie doporučila, aby se zamkli.

“Jsme tu devět let a tohle bylo zatím nejhorší. Postavíte si hezký dům v hezké čtvrti a tohle nejsou věci, které chcete vidět. Odkud to přichází?” Ptal se jeden z obyvatel.

Lidé si také stěžují, že černochy slyšeli, jak křičí, že se jich policie nemůže dotknout.

“Lidé chtějí vědět, jak je možné v přítomnosti policie rozbit policejní auto a nebýt zatčen.”

Policie reagovala, že jejím cílem bylo udržet rezidenty v bezpečí, a že nyní probíhá vyšetřování, které nějaká zatčení určitě přinese.

Komentáře

komentáře