Němci se podle političky z CDU nemají bát se ve své zemi stát menšinou

0

Členka křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Merkelové napsala do německého listu Tagesspiegel sloupek, ve kterém vzkazuje Němcům, aby se nebáli toho, že se ve svých městech stanou menšinou.

Politička Barbara John napsala, že “je jen otázkou času, než se migranti stanou většinovou populací ve velkých městech”, a že Němci by se toho neměli bát.

Minulý rok se prvním takovým městem, kde Němci netvoří většinu, stal Frankfurt. Další města, která se tomu blíží, ale neněmecká populace je zatím na jedné třetině, je Berlín a pak města v bývalém západním Německu jako Kolín nad Rýnem, Hamburk nebo Brémy.

Přesvědčovat národ o tom, že se nemá bát ve vlastní zemi stát se menšinou, je nemocné. Nikdo totiž zatím Němcům nevysvětlil, proč se s tím mají smiřovat. Pocit toho mít domov je hrozně důležitý a pakliže má vaším domovem být město, kde jsou všichni cizí, kde pak máte domov? V minulosti jsme se vypravili na dovolenou nebo na delší pobyt do zahraničí s tím, že když se pak vrátíme domů, uslyšíme rodný jazyk, uvidíme podobně vypadající lidi, vrátíme se do známých kolejí. Dnes jsou Evropani permanentní cizinci. Na dovolené, i doma. Pokud tedy nemají to štěstí a nebydlí na venkově, který je v celé Evropě na rozdíl od velkých měst ještě stále ryzí.

Komentáře

komentáře