Salvini: Nekontrolovaná migrace vede k chaosu, rasismu a sociálnímu konfliktu

0

Kontrolovaná migrace garantuje práva jak Italům, tak migrantům, na rozdíl od nekontrolované migrace minulých let, která vedla k chaosu, říká italský ministr vnitra Salvini v rozsáhlém rozhovoru.

“Jediným lékem na rasismus – a Italové jsou vše, jen ne rasisté – je návrat k respektování práv a regulací, a monitorovat, kdo do země vstoupí a kdo z ní odejde,” říká.

Salvini také tvrdí, že pracuje na svém slibu vracení migrantů, kterým byl zamítnut azyl, ale bojuje s odporem některých zemí jejich původu.

“Musíme pracovat tvrdě, a dělat to, co jiní v minulosti neudělali. V současné situaci máme smlouvy jen se čtyřmi zeměmi, a pouze s jednou funguje, s Tuniskem, kam létají dvě letadla za týden.”

K absurdním situacím dochází prý se zeměmi, jako je Bangladéš a Pakistán, “ze kterých přicházejí tisíce ilegálů”, ale které dovolují repatriaci jen na individuální bázi. Tedy že není možné do letadla posadit celou skupinu, ale vždy jen jednoho s doprovodem dvou policistů. “To je šílené,” stěžuje si.

“A tak musíte pracovat, cestovat, mluvit s těmi zeměmi, obnovovat smlouvy, vytvářet nové. Už jsem byl v Libyi a Egyptě a nyní plánuji Maroko, Tunisko a Alžírsko.”

Komentáře

komentáře