Domů Svět Twitter zrušil účty Proud Boys a Gavinu McInnesovi

Twitter zrušil účty Proud Boys a Gavinu McInnesovi

0

Proud Boys jsou multirasovou pravicovou organizací, která je v Americe známá díky svým konfrontacím s levicí. Představují novou formu amerického “nacionalismu”, který vychází z tzv. občanského nacionalismu, jehož základem není národ ve smyslu etnickém, ale umělém. Nicméně i přes tento zásadní rozpor jsou Proud Boys zastánci toho, co vnímají jako západní civilizaci a odpůrci toho, co jí ničí. Nyní jim Twitter zrušil účet a stejně tak jejich zakladateli, Gavinu McInnesovi.

Twitter nesmazal jen hlavní účet Proud Boys, ale i účet všech poboček, a také účet muže jménem Kyle Chapman, kterého budete znát spíše pod přezdívkou Based Stickman.

McInnes se domnívá, že důvodem smazání účtů byly spekulace, že se Proud Boys účastní demonstrace Unite the Right, která se letos koná ve Washington D.C. a při které loni v Charlottesville tekla krev. Stačí být průměrně zkušený novinář, aby vám došlo, že účast Proud Boys je nemožná, protože Unite the Right byla akce bílých nacionalistů.

Na to upozorňuje i McInnes, který se dušuje, že oni jsou “multi-rasová skupina, která se vyhýbá alt-right”.

Velké technologické společnosti ale zřejmě příliš jejich zaklínání se antirasismem nezajímá. Protože Proud Boys vystupují proti levici a jsou schopni ji namlátit i v její baště v Portlandu, museli jít.

Komentáře

komentáře