Americký herec Vincent D’Onofrio má strach z reakce davu, když by hrál “rasistu”. A ptá se davu o svolení

0

Ač je západní evropská společnost politicky rozdělená, jako nikdy předtím, moralizující média jsou jednoznačně jen na jedné straně. Tu zaujatost vnímá každý. Pokud se něčeho dopustí člověk, který je ve svém životě politicky korektní, rasově progresivní, a pokud je bílý, sype si vytrvale popel na hlavu, tomu média a dav obvykle vše odpustí. Pokud se toho samého dopustí člověk, který ve svém životě dosud až tak korektní nebyl a politicky stál dokonce napravo, toho dav a média sežerou. Jen z úplně poslední doby srovnejte případ Roseanne a Petera Fondy.

Jenže liberální dav je rozmařilý a nikdy si u něj nemůžete být jistí, zda jste mu dost lezli do zadku. A tak abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení, očucháte si terén raději dopředu. Tak jako to udělal americký herec Vincent D’Onofrio, kterého známe třeba z Kubrickovy Olověné vesty, Jurského světa, nebo seriálu Právo a pořádek.

D’Onofrio se na Twitteru svých fanoušků zeptal na následující věc:

“Položím otázku, na kterou může každý, kdo chce, odpovědět. Mám názor, který neodhalím. Je dnes ten správný čas (s ohledem na dobu, ve které právě teď žijeme), abych hrál v seriále skutečnou osobu, která je nenapravitelný rasista?”

Herec do této chvílie dostal více než 3000 různých odpovědí. Na některé z nich odpovídá, a každému je víceméně jasné, že tu roli hrát chce. Jen si dopředu dělá u “komunity” alibi.

Také máte pocit, že tento svět potřebuje revoluci zdravého rozumu?

Komentáře

komentáře