Bývalý vůdce sociálních demokratů Lafontaine: “AfD, ne levice, je na východě stranou dělníků”

0

Bývalý předseda sociálně demokratické strany Německa, a později předseda postkomunistické Levice, Oskar Lafontaine, v nedávné době založil hnutí “Povstat”. Nejedná se jen o další z mnoha levicových projektů, ale tentokrát je hlavním terčem Alternativa pro Německo.

Lafontaine v rozhovoru pro média řekl. “Chceme zabránit dalšímu posílení AfD. Podívejte se na východní Německo. AfD je tam nyní stranou pracujících a nezaměstnaných. Musíme přemýšlet o tom, co v levicovém táboře děláme špatně.” Aneb jak by řekl Bolek Polívka, kde asi soudruzi z NDR udělali chybu.

AfD by prý oslabila, pokud by parlament začal znovu brát ohled na zájmy většiny. “AfD by neměla dnešní sílu, pokud by ostatní strany respektovaly sociální zájmy a nesnižovaly penze a sociální dávky.”

Ohledně migrační politiky Lafontaine tvrdí, že oslabení migrace oslabí i AfD. A připomíná, že když byl v roce 1993 u sociálních demokratů, byl odpovědný za zpřísnění azylových zákonů.

“V té době k nám přišlo přes milion žadatelů o azyl. Na různých místech hořely azylové domy. V té situaci jsme schválili azylový kompromis, kdy lidé, kteří k nám přišli ze sousedních zemí Evropy, neměli nárok na to u nás získat azyl. Podpora Republikánů (tehdejší krajně pravicová strana) pak významně poklesla,” říká.

Komentáře

komentáře