Karibský karneval v britském Manchesteru. 10 postřelených lidí

0

Deset lidí, včetně dvou dětí, muselo být hospitalizováno po zásahu střelnou zbraní v Manchesteru, ve kterém se slavil multikulturní “Karibský karneval”.

Policie byla dnes v půl třetí ráno místního času přivolána do Moss Side, kde našla větší lidí s lehkými i těžkými zraněními.

Podle policie se v oblasti nacházelo více lidí kvůli různým after party, které se zde po karnevalu konaly, a které měly “vynést karibskou kulturu do popředí”.

Oslava karibské kultury ale skončila množstvím zraněných lidí, z nich ovšem nikdo není v ohrožení života.

Policisté netuší, co se stalo a teprve vyslýchají oběti a svědky. Lidé z karibského večírku sdílejí na sociální sítě videa. Vidět na nich není nic, jen slyšet černošský akcent (are you dumb?).

Centrum Manchesteru dlouho trápily násilné gangy, které bojovaly o kontrolu nad prodejem drog. Z oblasti také odešlo pár desítek islamistů bojovat do Sýrie.

I přes to, že má Británie velice přísné zákony na držení zbraní, a slušný člověk se k nim jen tak nedostane, a zakázaný je i pepřový sprej, lumpové si s tím příliš hlavu nelámou. Zbraň se prý dá velmi snadno sehnat na černém trhu.

Komentáře

komentáře