Rozkol mezi identitáři na letním kempu ve Francii

0

O víkendu se ve francouzské vesnici Saint-Didier-en-Velay konal celoevropský sraz kádrů identitářského hnutí, kterého se účastnila i početná výprava z Anglie. A právě její šéf vyvolal možný rozkol, který zřejmě způsobí konec britské pobočky.

Tom Dupré, šéf britských identitářů, totiž během víkendu od britských médií obdržel informaci, že jedna z předních postav tohoto hnutí je neonacista, který je podezřelý z pobodání oponenta.

Hodinu poté, co Dupré informaci obdržel, tento údajně jeden z nejschopnějších pravicových vůdců v Anglii, ze své pozice odstoupil a tábor opustil. Médiím oznámil, že je znechucen tím, že má organizace vazby na neonacisty.

Dupré, kterému je 23, studoval psychologii, a než ho vyhodili, pracoval jako bankéř v londýnském City, řekl: “Právě jsem odjel. Přirozeně, tato informace vyvolá v táboře chaos. Mluvil jsem s pár lidmi a jsou extrémně znepokojeni. Pokud mluvíte o islámu a migraci, potřebujete kompletní zeď a udržet pryč rasisty a nacisty. Pokud projdou, celý projekt je ztrátou času. Jsem ohromen. Rezignoval jsem. Můj osobní názor je, že ostatní skupinu opustí také.”

Ovšem těžko říct. Britští identitáři, kteří se kempu také zúčastnili, zatím na Twitteru pějí jen slova chvály.

Identitáři o sobě tvrdí, že odmítají rasismus a nacismus a jsou proti násilí. Sebeobranu ovšem pěstují. Na kempu nosili trička se slovy Homéra: “Jen zbabělci opouští bojiště”, a trénovali se v bojových sportech včetně boje s nožem.

Ideologií identitářů je Reconquista. Po vzoru španělských křesťanů, kteří po dlouhém boji vyrvali Španělsko a Portugalsko zpět z rukou muslimů.

Komentáře

komentáře