Ve Washingtonu se sešlo panoptikum komunistů a černošských militantů

0

Je veselé sledovat, jak hlavní média popisují účastníky pravicových a levicových akcí. Zatímco u těch pravicových hledají různé přívlastky a popisky jako “extremisté, nacionalisté, bílí, pravicoví”, tak u těch levicových si většinou vystačí se slovem “lidé”, nebo maximálně “aktivisté”. Včera se ve Washingtonu odehrálo podle očekávání velmi malé shromáždění pravice (Středoevropan informoval, že většina aktivistů a skupin se akce odmítla předem účastnit), proti které do ulic vyšlo panoptikum komunistů a černošských militantů z Black Lives Matter.

Ačkoliv pořadatel včerejšího setkání byl tak jako před rokem v Charlottesville Jason Kessler, ke sjednocení pravice, tak jako loni, nedošlo. Ani dojít nemělo. Kessler se chtěl jednoduše svézt na loňském sněhu. A tak zatímco loni plakáty na akci zobrazovaly účast mnoha organizací a řečníků, a v pátek večer před akcí městem prošlo na 500 naštvaných bílých lidí, tak letos účast neslíbil nikdo. Novináři si to mohli jednoduše dopředu ověřit a věděli by, že ve Washingtonu bude jen Kessler. Stačilo se podívat na Twitter Richarda Spencera.

Přesto média vytvářely dojem, že se ve Washingtonu sejde ta nejextrémnější bílá pravice a bude zase auty rozrážet zástupy levice. Když se pak na nádraží ve Washingtonu z vlaku vyvalila “masa” 20 účastníků v čele s Kesslerem, a v zástupu této podivuhodné skupiny údajně bílých nacionalistů byli nejméně dva nebílí, mohli to protidemonstranti klidně zabalit.

Hovořit včera ve Washingtonu o vítězství levice lze jen těžko. Větší část jejich masy tvořila černá mládež, kdy černoši tvoří nejméně polovinu obyvatel Washingtonu D.C. Navíc neměli s kým měřit síly, pokud nepočítáme Kesslera, jeho dva hispánské kamarády a pár dalších účastníků.

Jací že to tedy včera ve Washingtonu byli lidé a aktivisté se podívejme v galerii.

Komentáře

komentáře