Až 100 tisíc Turků může přijít o rakouské občanství kvůli porušení zákona

0

V Rakousku se vyšetřuje až 100 tisíc Turků, kteří mohli porušit rakouské zákony o dvojím občanství. Mohli by kvůli tomu přijít o rakouský pas a ztratit občanství. Jak se k tomu postaví rakouská levice, která tvrdí, že Rakušanem se stanete jen pouhým získáním občanství?

Turci jsou podezřelí z toho, že si v Turecku obnovili své turecké občanství, aby mohli hlasovat v tureckých volbách. Na případ upozornila rakouská FPÖ.

V Rakousku není možné mít bez schválení občanství jak rakouské, tak i občanství jiného státu. A až 100 tisíc Turků tento zákon mělo porušit. FPÖ požaduje, aby o rakouské občanství přišli.

“Tito lidé neměli, poté co se stali rakouskými občany, vzít zpět své turecké občanství bez povolení,” říká i ředitel vídeňské městské administrativy Werner Sedlak, pod nějž bude většina případů spadat, protože většina Turků v Rakousku žije právě ve Vídni.

Ministerstvo vnitra, které vede člen FPÖ Herbert Kickl, seznam 100 tisíc Turků rozeslalo jednotlivých rakouským spolkovým vládám. O rakouské občanství zatím přišlo 70 Turků.

Komentáře

komentáře