Japonský ekonom varuje Japonce před masovou migrací a jako příklad používá Švédsko

0

Japonský ekonom vyzval svou zemi k opatrnosti při uvolňování regulací ohledně zahraničních pracovníků a tvrdí, že by se země neměla otevírat masové migraci a jako katastrofální případ země, kde se to nepovedlo, zmiňuje Švédsko.

Ekonom Takaaki Mitsuhashi komentoval nové reformy, které mají bojovat s fenoménem stárnoucí japonské populace. Říká, že ačkoliv cizince v Japonsku vítá, nechce, aby jeho země šla švédskou cestou.

“Cizinci, především z Afriky a Středního východu, se usadili ve čtvrtích, které zcela ovládli,” říká Mitsuhashi a dodává, že policie se do jistých oblastí vůbec neodvažuje.

Mitsuhashi navštívil stockholmské předměstí Husby, kde kvůli násilí a kriminalitě mají místní obchody problém sehnat ochranku. Když měl ze čtvrti shrnout své dojmy, řekl: “Cokoliv to bylo, Švédsko to nebylo. Něco takového v Japonsku nechceme.”

“Podívejte se, jak to dopadlo ve Švédsku, a tak si uděláte dobrý obrázek, co se stane, když svou zemi otevřete migraci. Švédsko a Japonsko mají přibližně stejné podmínky, stejné HDP, a svobodné, demokratické společenství,” dodal.

Komentáře

komentáře