Jihoafrická organizace zveřejnila seznam farem, které mají být vyvlastněny. ANC pravost seznamu popírá

0

Jihoafrická organizace bojující za práva Afrikánců, tedy jihoafrických bílých, zveřejnila seznam 195 farem, které mají být vyvlastněny bez náhrady. Farmářům je doporučeno, aby se připravili a dohodli společnou právní strategii. Vládní komunistická ANC pravost seznamu popírá.

Seznam, který zveřejnila organizace AfriForum, je podle ANC nesprávný v čísle. Vyvlastněno nemá být prý 195, ale 139 farem. Vláda však odmítla sdělit, o jaké farmy jde.

ANC se chce zjevně vyhnout medializaci vyvlastnění. Představme si, že by postižení farmáři předem věděli, co je čeká. Na místě by se konaly demonstrace a možná že by se uráčily ukázat i některá světová média. I bez nich by se však záběry dostaly na internet a na nezávislé weby. Vláda chce proto farmy zabavovat tajně.

Podle AfriForum je mnoho farem na seznamu bez historie nárokování půdy, což se u některých ze strany černochů děje a slouží to jako omluva za chystané vyvlastnění s tím, že se má půda vrátit jejím původním majitelům. Jak ale Středoevropan nedávno psal, většina jihoafrické půdy žádné majitele neměla, a bílí ji zkultivovali z polopouště.

Celý seznam farem, které mají být vyvlastněny, je zde.

Komentáře

komentáře