Lidé chtějí o víkendu squattovat na zámku Matěje Stropnického

0

Recese, nebo vážně míněná věc? To se pozná o tomto víkendu. Facebookem letí událost pod názvem “Squattování na zámku Matěje Stropnického“. Tento neúspěšný politik ze strany Zelených si totiž se svým homosexuálním přítelem pořídil zámek a jejich stěhování už se stalo terčem řady lidových vtipů i seriózních námitek. Nejnověji dvojici hrozí, že jim o víkendu jejich zámek obsadí squatteři.

Ale pozor, ne ti levicoví, se kterými je Matěj zajedno. Lidé totiž objevili starší Stropnického vyjádření právě na adresu levicových squatterů, kdy v diskusi na iDnes řekl:

“Dobrý den, squating považuji jednak za projev autonomní kultury, jednak za společenskou kritiku společnosti, v níž vlastnictví je deklarováno jako nedotknutelná hodnota. Obojí je mi blízké.”

Šlo tehdy o debatu související s pražskou Klinikou, kterou obsadili anarchokomunisté, a někteří lidé, jako právě Stropnický, toto obsazení domu, kterým jim nepatřil, schvalovali. Teď se mu jeho slova mohou vrátit jako bumerang.

O to o víkendu Stropnického zámek “obsadit a žít” v něm má v tuto chvíli zájem téměř 6 tisíc lidí. Pokud o víkendu dorazí jen jedno procento z nich, bude mít Matěj co dělat. Na jeho argumenty, proč by případní squatteři měli jeho soukromý majetek opustit, už se celý národ těší.

Komentáře

komentáře