Britský motorkář si stěžuje na dvojí metr, kdy on si musí helmu sundat, ale muslimka burku ne

0

Britský motorkář a instruktor v autoškole Liam Bradley si stěžoval na Facebooku na “rasismus” poté, co mu bylo přikázáno sundat si na benzínové stanici helmu, zatímco asijská žena v burce svou identitu prokazovat nemusela.

Bradley, který si stěžoval na Facebooku, dostal u svého příspěvku více než 6 tisíc “lajků”, sdílení a komentářů, což ho velmi překvapilo.

“Prostě mě to naštvalo,” říká Bradley, který je bílý. “Hlavní důvod, proč jsem naštvaný, je ten, že je to benzínová pumpa, kterou jsem použil už nejméně stokrát, protože poblíž pracuji.

“Chodil jsem tam i na pauzu se studenty autoškoly a kupovali jsme si tam pití a čokoládu. Znají mě tam, obsluhovali mě stokrát.”

Přesto se nejen v Británii, ale i v České republice najdou lidé, kteří to pokládají za naprosto normální a z “náboženských” důvodů jsou ochotni tolerovat cokoliv. Jako kdysi při jedné pražské debatě s ombudsmankou Šabatovou, která řekla, že pokrývka hlavy ve škole z náboženských důvodů a pokrývka hlavy jen tak není totéž a potvrdila tím vlastně svůj názor, že náboženstvím lze omluvit leccos.

Komentáře

komentáře