V americkém Vermontu nominovali Demokraté na guvernéra poprvé transgendera

0

Zatímco jedna část populace to označuje za pokrok, druhá nevěřícně kroutí hlavou. V americkém Vermontu, což je po Maine druhý nejvíce bílý stát v USA, Demokraté do souboje o guvernérské křeslo nominovali poprvé transgendera jménem Christine Hallquist. Jak křestní jméno napovídá, tento transgender se narodil jako muž a nyní si říká Christine.

Zcela podle očekávání se média vůbec nevěnují vyzyvateli za Republikány, současnému guvernérovi Philu Scottovi. Pro levici je transgenderový kandidát natolik úžasná věc, že na nic jiného nemá čas, a pravice je v šoku, ale v hyper politicky korektní Americe si netroufá kritizovat.

Není to tak dlouho, co bylo v USA tabu být homosexuál, a v politické kariéře vám to mohlo velmi uškodit. Pokud budeme brát, že transgender je ještě o jednu úroveň výš, než homosexuál, politické klima se v USA velmi posunulo. Respektive ta levicová část Ameriky jej posouvá co to jde. Představte si, že by na guvernéra takový transgender kandidoval v 60.letech. To si vlastně ani představit nelze.

Ačkoliv mnohé nasvědčuje tomu, že guvernér Scott si svou pozici obhájí, v Americe není nikdy nic jisté. Navíc Vermont je velmi liberální, velmi levicový stát. Komunistický kandidát na prezidenta USA, Bernie Sanders, byl za Vermont senátorem. Mnozí Vermont označují za nejvíc liberální stát v USA.

Dříve tomu bylo naopak a Vermont byl republikánskou pevností, ale s demografickou proměnou, kdy staří konzervativní lidé jednoduše umřeli a nahradili je jejich liberální děti, se proměnil celý Vermont. A těmto liberálům přijde spravedlivé a správné, aby v čele jejich státu byl transgender.

Nepříjemné ovšem je, že na osobě jménem Christine Hallquist je to hrozně vidět. Opravdu existuje někdo, kdo se zcela vážnou tváří tvrdí, že Christine Hallquist je žena?

Komentáře

komentáře