Atentátník z Londýna dostal v zemi občanství jen pár týdnů před útokem

0

Brit narozený v zahraničí, jak súdánského teroristu nazvala policie, dostal v zemi občanství jen pár týdnů před tím, než se rozhodl zaútočit.

Salih Khater, obyvatel Birminghamu, v úterý ráno vrazil do davu cyklistů a zastavil se o bezpečnostní bariéru. Otřeseného ho se samopaly v rukou z auta vytáhla policie a nyní čeká na obvinění. Do Velké Británie přišel v roce 2010 jako žadatel o azyl.

Podle jeho záznamů strávil předtím dva roky v Libyi. Velká Británie mu udělila azyl a jen před několika týdny získal britské občanství.

Podle některých se získáním občanství stáváte Britem, potažmo Čechem, Němcem, Švédem, v závislosti na tom, která země vám občanství udělí. Pokud má Evropa zůstat co k čemu, musí s tímto benevolentním udílením občanství přestat. Občanství musí být spojené s národností. Není možné, aby člověk cizí získal občanství, a tvářil se, že je nyní součástí velké rodiny, které se říká národ, do kterého se jednoduše získáním občanství nedostanete.

Média zveřejnila i rozhovor s kamarádem útočníka, podle kterého byl Khater zbožný muslim, ale ne dost zbožný, aby chodil pravidelně do mešity.

Komentáře

komentáře