Jazídka potkala v Německu na ulici svého trýznitele z Islámského státu

0

Jazídská dívka jménem Ashwaq Ta’lo patřila k mnoha dívkám a ženám svého lidu, které byly uneseny a zotročeny Islámským státem při jeho ofenzívě v Iráku a Sýrii před 4 lety. Podařilo se jí uniknout a dostat do Německa, kde ovšem svého “pána” a trýznitele potkala na ulici. Utíká znovu a je zpět v Kurdistánu.

Ashwag je regulérní uprchlicí. Když ještě Islámský stát ovládal Irák a Sýrii, skončila v zajetí, ale podařilo se jí uniknout. Našla svou rodinu a s matkou a bratrem odešli do uprchlického tábora ve Stuttgartu. Po třech letech života v tomto německém městě však potkala člověka, který ji kdysi koupil na trhu v Mosulu za 100 dolarů a ve své moci s ní jednal jako s věcí. Když ji poznal a začal ji prý znovu obtěžovat, utekla z Německa zpátky domů, kde už Islámský stát nemá žádnou moc.

Když byla dívka ještě v zajetí, musela přestoupit na islám a modlit se pětkrát denně, protože jí její pán slíbil, že jí neublíží. Ale dělal to prý stejně každý den po 10 měsíců, kdy byla v jeho moci.

Jednou se jí svého mučitele podařilo přelstít, když ho přesvědčila, aby ji vzal k doktorovi. Tam se dostala k velkému množství prášků na spaní a ty pak zamíchala do jídla pro něj a jeho přátele. Když všichni tvrdě usnuli, utekla do noci a pochodovala 14 hodin, než se dostala do bezpečí.

Když se pak dostala do Německa, a žila zde, měla pocit, že jí někdo sleduje. Na muže se nepodívala, ale bála se. Šel za ní až do tábora.

Svěřila se matce, ale ta jí uklidnila, že jsou v Německu a nemůže se jí nic stát. Uplynuly dva roky, když ji na ulici zastavil muž. Podívala se mu do tváře a poznala svého mučitele. “Jsi Ashwaq, že?” Dívka odpověděla, že ne. Muž ji ale řekl, že dobře ví, kdo je, a ví kde bydlí a s kým je.

Dívka utekla a všechno řekla své rodině a policii. Ta muže identifikovala z kamerových záběrů, ale dívku nepotěšila. Muž je prý také uprchlík, a policie s tím nemůže nic dělat. Proto se rozhodla z Německa utéci zpátky do Kurdistánu.

Kolik asi takových islamistů a lidí, kteří někoho mučili, nyní v Německu, nebo jinde v Evropě žije, a tváří se jako chudinky? Za kolik z nich asi levice demonstrovala? Kolik z nich dostává peníze a ubytování od státu?

Komentáře

komentáře