Domů Pevnost Evropa Švédská policie nepotrestá pondělní pachatele rozsáhlých požárů, ale “promluví s jejich rodiči”

Švédská policie nepotrestá pondělní pachatele rozsáhlých požárů, ale “promluví s jejich rodiči”

0

Středoevropan v úterý informoval o koordinovaných akcích ve švédském Göteborgu, kde “mladíci” na několika místech ve městě založili požáry, kterým padlo za oběť asi 100 aut, a také napadli policisty a hasiče. Policie oznámila, že nikoho nezatkla, a že místo toho promluví s rodiči těchto mladíků. Švédi zjevně stále netuší, co se v jejich zemi děje.

Oblasti, kde k útokům došlo (Trollhattan a Falkenberg) mají silnou imigrantskou populaci. Ve Falkenbergu sídlí azylové domy segregované podle pohlaví, zatímco v Trollhattanu došlo již k několika útokům na policii a také odsud pochází několik bojovníků Islámského státu.

Blíží se volby, a tak levicový premiér Stefan Löfven sehrál v rádiu divadlo, kdy se kvůli útokům rozčiloval a podivoval se nad tím “co to ti lidé sakra dělají”?

“Zdá se to být velmi dobře organizované, skoro jako vojenská operace. Můj vzkaz těm, co to udělali, je že žádné zklamání, frustrace nebo nespravedlnost vás nemůže dohnat k tomu, že si vztek vylijete na autě někoho jiného.”

Policie je ovšem mnohem mírnější a oznámila, že si místo zatýkání promluví s rodiči.

“Už mluvíme s rodiči mladých lidí, kteří to udělali. Zvolili jsme nikoho nezatýkat na místě, ale identifikovali jsme je a mluvíme s nimi.”

Zatímco premiér zjevně stále ve svém levicovém mozku nechápe, že si stvořili monstrum, policie jede na stejné vlně, a pořád si myslí, že jde o klukovinu a nasazuje parametry, které by fungovaly za starých časů.

Komentáře

komentáře