MMF radí Španělsku přijmout 5,5 milionů migrantů. V zemi přitom 3,5 milionu Španělů nemá práci

0

Španělsko musí v následujících desetiletích své hranice otevřít více než 5 milionům migrantů, aby mohlo financovat svůj penzijní systém. Tvrdí to Mezinárodní měnový fond (MMF).

Podle MMF, což je vrcholný nástroj globalizace ve světě, je potřeba, aby Španělsko do roku 2050 přijalo 5,5 milionů migrantů, aby snížilo deficit, který způsobuje stárnutí populace.

Tvrzení je to drzé i pro to, že v současnosti nemá 3,5 milionu Španělů práci a že nezaměstnanost mezi mladými dosahuje 34 procent. Tedy, ačkoliv má Španělsko svou vlastní armádu nezaměstnaných, která by teoreticky mohla vytvářet potřebné hodnoty pro důchodový systém, MMF tvrdí, že řešením je masová migrace, čímž se prý zvýší počet přispěvatelů do důchodového systému.

I když čísla z téměř všech evropských zemí ukazují, že zaměstnanost cizinců je výrazně nižší, než domácího obyvatelstva, MMF tvrdí, že masová migrace je pro Evropu dobrá. Španělská vláda tvrdí, že migranti nejsou hrozbou, ale příležitostí, a že pokud je Španělsko přijme, udrží si svůj životní standard.

Tvrdí: “Naše sociální síť potřebuje miliony pracujících.”

Španělská pravice sice vystupuje proti těmto šíleným nápadům, ale zatím není slyšet dost silně.

Jak může někdo se zdravým rozumem tvrdit, že migranti přicházející z neproduktivních zemí, ze zemí kde je bída, jako mávnutím kouzelného proutku začnou být v jiné zemi produktivní? Vždyť data jsou jasná. Naprostá většina z nich nemá žádnou kvalifikaci, velké procento z nich je v zemích, kam přišli, na podpoře. Nedokázali vytvořit žádné hodnoty doma, jak je mohou vytvářet zde? Navíc pokud současné Španělsko nedokáže najít práci pro tolik vlastních lidí, který šílenec by do takové země posílal další lidi?

Komentáře

komentáře