Turci ničí americké výrobky kvůli diplomatické válce obou zemí

0

Turci podporující islamistického prezidenta Erdogana nahrávají na sociální sítě videa, na kterých rozbíjejí své iPhony a další americké produkty kladivy, střelnými zbraněmi a ohněm.

Na jednom z videí muž před kamerou vyhrožuje Trumpovi, zatímco za ním klečí čtyři kluci před tureckou vlajkou. Muž pak chlapcům vezme iPhony a rozbije je kladivem.

“Pokud nám budeš hrozit hladem, tomu se můžeme jen smát. Dělej vše, co můžeš,” říká muž. “Podívej se, co se stane tým iPhonům na Erdoganův příkaz.”

Na dalších videích Erdoganovy stoupenci kromě rozbíjení telefonů vylévají láhev Coca-Coly do záchoda.

“Připojuji se k mým soukmenovcům na protest proti americkým výrobkům. Dívejte se, jak čistím záchod touto lahví Coly.”

K protestům došlo poté, co Erdogan Turky vyzval, aby bojkotovali americké produkty ve prospěch jiných.

“Pokud má Amerika iPhone, pak je tu Samsung,” řekl Erdogan. “A máme své vlastní telefonní značky. Vyrobíme si jich pro sebe dost. Musíme nabízet vyšší kvalitu, než dovážíme od nich.”

Vše začalo kvůli sporu Ameriky a Turecka ohledně v Turecku zatčeného pastora Andrew Brunsona, kterého Turecko viní z napojení na islamisty a marxisty. Brunson tvrdí, že jako křesťanský pastor nemá důvod být s těmito skupinami ve spojení a obvinění popírá. USA tvrdí, že Turecko pro svá tvrzení nemá důkazy a požaduje jeho propuštění. USA v reakci uvalila sankce na dva turecké ministry a zdvojnásobila cla na železo a hliník.

Trump o pastorovi napsal, že je “velký křesťan, rodinný muž a skvělý člověk”.

Čím dříve Západ s islamistickým Tureckem rozváže všechny vazby, tím lépe. Turecko nikdy součástí Západu nebylo a nebude.

Komentáře

komentáře