Německé úřady chtějí řešit případ dívky, která potkala svého tyrana z IS. Pokud se vrátí do Německa

0

AP – Středoevropan, tradičně jako první nebo často i jediný, ve čtvrtek informoval o případu jazídské dívky, která v Německu potkala svého někdejšího trýznitele z Islámského státu. Německé úřady chtějí po masivní publicitě jednat.

Včera oznámily, že případ berou vážně, ale od dívky potřebují více informací. Dívka ovšem z Německa mezitím raději utekla zpět do Kurdistánu.

Policie ji ale předtím již vyslýchala. Poskytnuté informace ale prý nebyly dostatečné. Když pak policie dívku kontaktovala znovu, ta už byla pryč.

Dívku mezitím navštívili novináři v uprchlickém táboře v Iráku. Ta zopakovala, že si je jistá, že ten, koho v Německu viděla, je ten, kdo jí 10 měsíců týral.

“Poznala jsem jeho tvář jasně a kdykoliv ho uvidím, poznám ho. Kvůli bití, které nám dával. Viděly jsme ho 24 hodin denně. A tak kdykoliv ho uvidím, budu schopná ho identifikovat.”

Dívka připustila, že případ policii nahlásila, ale z obavy o svůj život utekla v červnu zpět do Iráku.

“Nejsem připravena v Německu obětovat svou čest. Kdybych byla v Německa unesena nebo zabita, kdo zjistí, kdo mi to udělal?”

Policie tvrdí, že je v tuto chvíli bezmocná. V Německu běží již několik let vyšetřování válečných zločinů IS v Sýrii a Iráku, takže zájem o jejich potrestání je. A jedná se právě i o Jazídky, z nichž tisíce skončily jako otrokyně Islámského státu a dodnes se 3000 postrádá. Má se za to, že už nejsou naživu.

Policie nyní prosí, aby se dívka vrátila zpět do Německa, a pomohla s vyšetřováním. Otázka ovšem je, zda tam na policii onen islamista bude trpělivě čekat.

Komentáře

komentáře