Část evropských vůdců říká, že migranti musejí být vraceni z moře do Afriky

0

Příliv migrantů ze zemí Třetího světa musí být zastaven. O víkendu se na tom shodlo několik evropských vůdců, včetně našeho premiéra Babiše.

Rakouský kancléř Kurz měl telefonní hovor se svým maltským protějškem Josephem Muscatem, kdy se shodli, že převoznictví migrantů ze severu Afriky do Evropy je neudržitelné.

“Oba máme názor, že EU jednoduše nemůže dovolit každé lodi přistát,” řekl Kurz, a vyzval všechny země EU s přístupem k moři, aby uzavřely své přístavy lodím s nelegálními migranty.

Podle prohlášení rakouského kancléřství musejí být lodě z Afriky zastaveny a azylanti vráceni buď do svých vlastí, nebo do bezpečných zemí v Africe.

Malta se v tuto chvíli s Itálií přetahuje o další loď plnou migrantů. Salvini prohlásil, že Itálie “bude přinucena podniknout akci, která pašerácký business zastaví nadobro”. Malta má podle něj převzít odpovědnost a loď plnou migrantů vrátit do Libye.

Podobně se vyjádřil i český premiér Babiš, který zatím dělá to, co většina národa chce. Tedy drží nám migranty od těla.

“Migrace je velký problém a musí být zastavena,” řekl Novinkám. Musíme v prvé řadě vyslat jasný signál, že je zavřeno, že se do Evropy už nikdo nedostane. Vzkaz musí znít: ‚Musíte zůstat doma, my vám tam pomůžeme.‘ Jde totiž o symboly. A když jsem řekl, že nevezmeme ani jednoho ilegálního migranta, tak to platí”.

Komentáře

komentáře