Muž v Texasu chtěl odpálit pomník jižanského důstojníka. Půjde na 6 a půl roku do vězení

0

Andrew Schneck se chtěl pomstít za smrt Heather Heyer, dívky, která zemřela při nešťastných nepokojích v Charlottesville loni v srpnu. A komu se nejlépe pomstít, než soše válečného hrdiny, Dicka Dowlinga, jižanského velitele, která je umístěna od roku 1905 v texaském Houstonu.

Schneck se vybavil dobře. Opatřil si nitroglycerin, časovač, nezbytné propojovací dráty, HTMD, a týden po událostech v Charlottesville se v noci vydal k soše v Hermann Park. Klekl si do křoví a začal svůj pekelný stroj připravovat. Jenže jak byl zapálen do své práce, nevšiml si, že ho pozoruje ochranka parku. Té po chvíli pozorování došlo, že Schneck v parku nekempuje, ale chystá nějakou špatnost. Když pak ochranka Schnecka oslovila s nevinným dotazem, zda plánuje soše něco udělat, tak Schneck odpověděl, že ano, že “toho chlapa nemám rád”.

Schneck měl ještě jednu smůlu. A totiž to, že park není ve vlastnictví města, ale ve federálním, neboli celostátním vlastnictví. Tím jeho případ neřešil nějaký místní soud, ale soud federální a samozřejmě s přísnější sazbou.

Levicový mstitel tak příštích 78 měsíců stráví ve federálním vězení, kde aby přežil, bude muset držet se svými vlastními bílými lidmi, které tak nenávidí, protože věznice jsou rasově segregovány. Dobrovolně. A pozdrav “ahoj černí bratři” od bílého liberála směrem k černým vězňům vás nikam nedostane.

Komentáře

komentáře