Německé městečko se po přijetí 1200 imigrantů proměnilo k nepoznání

0

Starosta a obyvatelé města Boostedt jsou velmi znepokojeni tím, co migranti dělají s jejich městem. Během tří let město přijalo 1200 migrantů, kteří se usadili v městských vojenských kasárnách, a tvoří čtvrtinu populace.

Hartmut König, starosta, pro německé zpravodajství NDR vypověděl, jak přijetí tolika migrantů mělo na město negativní dopad.

“Jde jednoduše o chování. Například v obchodech dochází ke krádežím. Zažil jsem to sám: tři uprchlíci jdou po chodníku, neudělají dost místa pro ženu s kočárkem. Žena musí vstoupit do silnice, aby je obešla.

“To je jen jeden incident, ale ukazuje celkový obrázek. Kromě toho nechávají hory odpadků a používají každé volné místo k vysedávání a popíjení.”

Ačkoliv se média pokoušejí problém minimalizovat, a říkají, že jde hlavně o mladé muže s malou šancí na trvalý pobyt v Německu, další obyvatelé před kamerou neskrývají své obavy.

“Pomáhat má smysl, je to naše křesťanská povinnost, ale to co se děje – že ti lidé jsou ponecháni, aby si dělali co chtěli, chodili kolem, všude vysedávali; naše město už nikdo nepoznává. Bylo to nádherné místo.”

Komentáře

komentáře