Šéf Twitteru přiznal, že vedení společnosti má levicové předsudky, ale pravičáky prý nešikanuje. Lež

0

O tom, jak Twitter maže nebo blokuje účty lidí napravo od Karla Marxe, Středoevropan píše poměrně často. Naposledy i v souvislosti s prezidentem Trumpem, který napsal, že to tak nenechá. Twitter je pod stále větším tlakem, protože je evidentní, že pronásledováni jsou jen pravičáci, a jak dokázala probíhající kampaň na Twitteru, tato platforma účty z levého břehu nechává zcela bez postihu a ještě jim dává modrý znak “ověření”, i když na těchto účtech dochází k projevům nenávisti.

CNN udělala rozhovor se šéfem Twitteru, Jackem Dorseym. Ten na obvinění zareagoval.

“Skutečná otázka je, zda děláme něco podle politické ideologie nebo názorů? A to neděláme. Tečka. Nedíváme se na obsah s ohledem na politiku, ale chování.

“Musíme neustále dokazovat, že nepřidáváme naše vlastní předsudky, které jsou a to přiznávám, více doleva. Ale do naší práce to nezasahuje.”

Ale to jednoduše není pravda. Z Twitteru už zmizelo obrovské množství pravicových účtů a to nejen nějakých skutečných extremistů, ale i lidí, kteří mají blízko k americké Republikánské straně, nebo jednoduše kdokoliv, kdo není nijak extrémní, není pronásledován zákony své země, ale měl na Twitteru velký dosah a tím i značný politický vliv. Na druhou stranu levici se nic takového neděje. Kdy jste naposledy četli stížnosti nějakých levičáků, že jim Twitter “zase zablokoval stránku”? Asi tak jako já nikdy.

Na Twitteru je účet říkající si Blue Check Watch, tedy něco jako hlídač modrého ověření, což je značka, kterou Twitter dříve uděloval lidem, které ověřil jako skutečné lidi a ne roboty, ale kterou později začal odebírat pravičákům, se kterými nesouhlasil. O ověření tak přišlo mnoho skutečných lidí jen s nepohodlnými názory. Na druhou stranu mnoho levičáků s naprosto šílenými názory modré ověření dostalo. Nevěříte?

V tomto tweetu je odkaz na 900 ověřených účtů známých i méně známých “osobností”, které jsou plné nenávisti vůči bílým lidem.

Modré ověření nedávno dostala i novinářka Sarah Jeong, o které Středoevropan psal, protože tuze moc nenávidí bílé lidi.

Takže jak to s těmi levicovými předsudky, které Twitteru nezasahují do práce, vlastně je?

Komentáře

komentáře