Levicoví studenti s pěnou u úst strhli další konfederační sochu

0

Fanatičtí, smyslu zbavení levicoví studenti v Chapel Hill, za divošského řevu a nekoordinovaného křepčení strhli další sochu konfederačního vojáka, která se nacházela v univerzitním kampusu.

“Silent Sam” byla socha konfederačního vojáka vztyčená v roce 1913 sloužící jako připomínka těch studentů univerzity, kteří v občanské válce sloužili na straně Jihu. Nyní po více než 100 letech padla za oběť kulturní marxistické revoluci, která na amerických vysokých školách zuří už druhým rokem, a které za oběť padají symboly staré bílé Ameriky.

Včera v noci sochu obklopilo asi 250 demonstrantů, kteří obelstili policisty sochu hlídající, a zatímco jedna skupina předstírala, že odchází, druhá a menší přes sochu přehodila lana a kabely a strhla ji.

Když pak socha neznámého vojáka reprezentující mladé muže, kteří kdysi položili život za věc, která jim byla drahá, ležela obličejem v blátě, rozběsnění levičáci po ní začali skákat a křičet: “Čí je škola? Naše škola”.

Úřad guvernéra prohlásil, že ačkoliv emoce demonstrantů chápe, vandalismus prý nemá ve společnosti místo. Univerzita chce naopak celou záležitost vyšetřit a pachatele dopadnout.

Komentáře

komentáře