Odstřižení od reality. Jen 2 procenta švédských politiků žijí v oblastech s vysokým počtem migrantů

0

Zatímco asi 5 procent švédské populace žije v oblastech s vysokým počtem migrantů, mezi politiky, kteří se ucházejí příští měsíc o křesla v parlamentu, jsou to jen 2 procenta.

Data, která švédské zpravodajství SVT použilo ze Statistics Sweden, ukazuje, že jen dvě procenta běžných kandidátů, a pouze jedno procento vrcholných kandidátů žije tam, kde žije vysoký počet migrantů, ačkoliv především ti nalevo jsou velkými zastánci masové migrace do země.

Mnohé tyto oblasti, jako jsou stockholmská předměstí Rinkeby, Husby a Tensta, nebo předměstí Rosengard v Malmö, jsou považovány za tzv. no-go oblasti kvůli vysoké úrovni kriminality a nezaměstnanosti.

“Myslím, že je důležité, když se tyto oblasti mají diskutovat v politické debatě, aby se jí účastnili lidé, kteří tam žijí. Je to dobré nejen pro demokracii, ale i pro komplexní obrázek,” říká sociální demokrat Lawen Redar.

Profesor politických věd z univerzity v Göteborgu, Peter Esaiasson, říká, že bez lidí z těchto oblastí v parlamentu, bude těžké tamní situaci pochopit a správně ohodnotit.

Pravici neochotu žít v těchto čtvrtích nelze vyčítat, sama před nimi varuje. Ale u levice je to směšné, protože ta neustále mluví o pozitivech migrace, ale když pak dojde na lámání chleba, zjistíte, že od migrantů bydlí tak daleko, jak to jen jde.

Komentáře

komentáře