V Londýně, kde jsou zakázány střelné zbraně, postřeleni v jeden večer tři další lidé

0

Spirála násilí v Londýně prostě pokračuje. Pokud vzduchem nesviští nože či mačety, nebo na něčí obličej nedopadnou kapky kyseliny, tak se střílí. A to i přes to, že Londýn má maximálně přísná omezení na držení zbraní. Ale každý chytrý člověk ví, že taková omezení se vždy týkají jen slušných lidí.

K nejnovějším postřelením došlo v londýnském Brentu v pondělí v noci, kdy jde o pokračování podobných incidentů z víkendu. Postřeleni byli dva muži a jedna žena a zázrakem jejich zranění nejsou život ohrožující.

Ačkoliv se nejedná o terorismus, o kterém starosta Khan prohlásil, že je součástí života ve velkých městech, jde o nekonečné násilí, které Londýn trápí.

O víkendu byl v Greenwich zatčen muž, který kladivem napadl matku s její dcerou a rozbil jim hlavy. Došlo k několika pobodáním po celém Londýně, kdy nebyl nikdo zatčen. A o šílené bitvě na mačety z minulého týdne už Středoevropan informoval.

Starosta Khan by měl uznat jednu věc. Londýn byl velkým městem ještě před ním a před tím, než se začal měnit. A terorismus součástí života v něm, alespoň před existencí IRA, nebyl. Ani si v něm lékaři nestěžovali, že to v nemocnicích kvůli vysokému počtu pobodaných pacientů vypadá jako ve válečné zóně.

Komentáře

komentáře