Švédská televize pod palbou za zveřejnění statistik pachatelů znásilnění v zemi

0

Švédské veřejnoprávní zpravodajství SVT se dostalo pod těžkou palbu kritiky pro sdílení “pobuřujících” statistik, které ukazují, že muži narození v zahraničí tvoří okolo 58 procent pachatelů znásilnění. Za dva týdny totiž Švédsko čekají volby.

Středeční vysílání, které provedlo analýzu 843 soudních rozhodnutí za posledních pět let, zveřejnilo že 58 procent mužů odsouzených za znásilnění nebo za pokus o něj, jsou lidé narození v zámoří.

Pokud se tato čísla zaměří jen na typ znásilnění, kdy se spolu pachatel a oběť předtím neznali, dosahuje toto číslo dokonce 80 procent, kdy polovina z těchto mužů v době znásilnění nežila ve Švédsku ani rok.

Ačkoliv tato zpráva ukazuje, že realita už se dostává i do mediálního mainstreamu, zpravodajství si od levice vysloužilo nálepku šiřitele “rasistických konspiračních teorií”.

“Je to špatný program, který neměl být nikdy odvysílán,” říká Jerzy Sarnecki, bývalý vrchní vyšetřovatel švédské rady pro prevenci kriminality (BRA), který vystupuje v médiích jako všeználek.

“Program je založen na staré pravicové konspirační teorii, která tvrdí, že cizinci přicházející do Švédska znásilňují švédské ženy a že establishment a politicky korektní elity se tyto zločiny snaží skrýt”, řekl.

Podle tohoto levicového kriminologa byl vzorek soudních případů příliš malý, aby se z něj daly činit nějaké závěry. Také řekl, že je zcela absurdní věřit tomu, že mezi znásilňováním a masovou migrací existuje nějaké spojení, a že odvysílaný program může mít “katastrofální následky” vzhledem k blížícím se volbám, ve kterých vše nasvědčuje vítězství Švédských demokratů.

Komentáře

komentáře