Trailer k novému dokumentu Lauren Southern: Borderless

0

Mladá kanadská aktivistka a filmařka teprve nedávno dokončila svůj oči otevírající dokument o Jižní Africe, a už chystá nový. Jednoduše dělá to, co jí baví, a co umí, a co má dosah nejen v počtu shlédnutí, ale i výše společenského průniku. Její dokument Farmlands se promítal i v Evropském parlamentu.

Nyní připravuje dokument Borderless (bez hranic), který, jak zní jeho pracovní podtitulek bude “od pobřeží Sicílie k předměstím Paříže” zkoumat dopad masové migrace na naše životy. Hodlá vyzpovídat jak ty, kdo za masovou migrací do Evropy stojí a podporují ji, tak i jejich protivníky, a postavit jejich vzájemné argumenty proti sobě. Vedle toho ale vyrazí s kamerou přímo do ulic našich evropských měst a natočí realitu. Což může být v některých oblastech naší kdysi zcela bezpečné Evropy dost nebezpečné. Mnohá evropská města dnes už připomínají města Třetího světa.

Dokument bude po svém natočení, tak jako Farmlands, zdarma ke shlédnutí a ke stažení. Jeho natočení se však zadarmo nepřihodí. Lauren proto na svých stránkách prosí o jakoukoliv finanční pomoc a vypočítává náklady, které s natočením dokumentu bude mít. Výrobu odhaduje na 110 tisíc dolarů a jen zajištění ochranky, věci nezbytné, bude stát 30 tisíc.

Kdo může, pomůže. Dokumenty Lauren jsou silným svědectvím, které dělají hodně dobrého. Vždyť obsah Farmlands se dostal i k Trumpovi, který díky tomu jako nejmocnější muž světa vyzval, aby se zabavování půdy bílým a vraždění bílých farmářů začalo prověřovat.

Komentáře

komentáře