Domů Pevnost Evropa Až třetinu kriminality v celé Itálii mají na svědomí cizinci, ač tvoří...

Až třetinu kriminality v celé Itálii mají na svědomí cizinci, ač tvoří “jen” 8 procent populace

0

Statistiky z Itálie ukazují jednu nepěknou věc. Zločiny páchané cizinci už dosahují třetiny veškeré kriminality v Itálii, ačkoliv cizinci v zemi tvoří 8 procent.

Nová čísla, která zveřejnilo italské ministerstvo vnitra, odhalují, že za prvních 6 měsíců v roce 2018 cizinci tvořili 31,9 procent podezřelých z trestných činů. Oproti stejnému období v minulém roce je to nárůst. Loni to bylo 27,4 procent.

Dochází i k nárůstu u specifických forem zločinu. U sexuálních zločinů počet podezřelých cizinců vzrostl o 5,7 procent, u krádeží o 5,1 procent a u drogových deliktů o 5,2 procent.

V roce 2016 zveřejnila skupina Confcommercio zprávu, která předpovídala, že nárůst migrace povede k nárůstu kriminality. Studie odhadovala, že legální migranti páchají zločin dvakrát tolik, než Italové, a že až polovina nelegálních migrantů je zapojena do nějaké formy kriminality.

Středoevropan už několikrát informoval především o hrozbě ze strany nigerijských gangů, které jsou brutální a fungují podle zcela jiných hodnot a měřítek, než jsme v Evropě zvyklí. Na mnoha místech v Itálii už vytlačují tamní mafii a to i za pomoci rituálů voodoo.

Komentáře

komentáře