Ruské ministerstvo obrany varuje, že se v Sýrii chystá další falešný chemický útok

0

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že Američané a spojenci chystají letecké útoky v Sýrii. Záminkou jim má být chemický útok, který ale bude proveden islámskými militanty a bude dáván za vinu syrské vládě.

Mluvčí ruského ministerstva Igor Koňašenkov řekl, že v Perském zálivu už operuje americká loď USS The Sullivans, která je vyzbrojena raketami schopnými zasáhnout cíle v Sýrii.

Provokaci prý chystá, tak jako v minulosti, Fronta Al-Nusra, které se dnes říká Tahrir al-Sham, a která operuje v oblasti Idlibu.

Ruská rozvědka zjistila, že do vesnice u Jisr al-Shughur bylo dovezeno osm kanystrů s chlorinem. Na místo prý také dorazila skupina bojovníků, které trénuje britská bezpečnostní služba Olive. Skupina má být maskována jako dobrovolníci “Bílých přileb” a bude simulovat záchrannou operaci.

Podle ruského ministerstva se nedávné prohlášení amerického poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona, ve kterém hrozí, že bude bombardovat Sýrii, dá vykládat jako potvrzení chystaného útoku. Bolton měl říct, že pokud Sýrie použije chemické zbraně, USA odpoví velmi silně.

V prohlášeních ruské i americké strany je těžké bezpečně najít pravdu. A tak je třeba znovu použít selský rozum. Co by syrská vláda prezidenta Assada použitím chemických zbraní proti civilistům získala?

Komentáře

komentáře