V Londýně letos už 100 vražd. Počty zraněných, co přežili, jdou do tisíců

0

Počet vražd ve městě muslimského starosty Sadiqa Khana už dosáhl počtu 100. Nejnovější obětí je seniorka (73), jejíž tělo bylo nalezeno ve středu.

Carole Harrison byla nalezena ve spáleništi svého domu, ale policie tvrdí, že utrpěla zranění, která odpovídají útoku. Před tím, než ji zabily plameny, nebo kouř, tak ji někdo zavraždil.

Jedná se o šesté vyšetřování vraždy v Londýně během týdne a vše nasvědčuje tomu, že Londýn překoná “rekord” z roku 2017, kdy bylo vražd 116.

Počet mrtvých by byl zřejmě ještě vyšší a to že není, za to přeživší často vděčí lékařskému pokroku. Nedávno zveřejněná akademická studie tvrdí, že nebýt zavedení nových postupů v roce 2012, v Británii by bylo o 1650 mrtvých víc.

Zvlášť v Londýně se doktoři musí činit. Denně několik případů pobodání, polití kyselinou, někdy i postřelení. Doktoři mají co dělat, aby oběti zachránili. Středoevropan už o tom psal tolikrát, že vkládat jen jeden odkaz nestačí. Zadejte si do políčka vyhledávání na webu Středoevropana třeba slovo “pobodání” a nebo “Londýn” a máte co číst až do zítra.

Až vám někdo bude říkat, že vibrující multikulturní Londýn je skvělé místo pro život, ukažte mu jeho odvrácenou tvář.

Komentáře

komentáře