Domů Svět Loď zřejmě plná imigrantů najela na mělčinu v Austrálii v oblasti plné...

Loď zřejmě plná imigrantů najela na mělčinu v Austrálii v oblasti plné krokodýlů

0

Loď plná rybářů, ale spíše nelegálních migrantů, najela na mělčinu a byla nalezena opuštěná v oblasti plné mořských krokodýlů v severním Queenslandu, v Austrálii.

Úřady zatím našly 11 lidí a domnívají se, že další se skrývají v magrovnících u Daintree, severně od Cairns na východním pobřeží Austrálie.

Není prý jasné, zda šlo o rybáře nebo uprchlíky, ale vzhledem k tomu, že na palubě bylo prý až 40 lidí, tak zřejmě to druhé.

“Nevíme, zda šlo o nelegální uprchlíky, nebo rybáře, kteří možná rybařili nelegálně v australských vodách a jejich loď uvízla.”

Prioritou je nyní všechny lidi z lodě zachránit. Otázkou je, zda je ještě koho zachraňovat. Místní starostka Julia Leu řekla, že ti lidé velmi riskují, protože jsou ve známém krokodýlím prostředí.

Podle úřadů jsou zachránění lidé Vietnamci a Filipínci, což je na rybářskou loď dost nesourodá posádka. Právě tyto dvě národnosti se snaží do Austrálie dostat nelegálně velmi často. Pokud to opravdu jsou imigranti, a podařilo se jim dostat na pobřeží, byl by to první takový případ za mnoho let. Australská pobřežní stráž zatím všechny takové pokusy zachytila, ačkoliv k nim dochází hlavně na západním pobřeží.

Komentáře

komentáře