Muslimové v londýnském Dagenhamu porcovali zvířata na ulici za nízkým plotem

0

Šok u některých obyvatel londýnského Dagenhamu způsobili jejich muslimští sousedé, kteří za nízkým plotem, na zahradě obytného vícepatrového domu, porcovali velká zvířata. Lidé kontaktovali radnici poté, co viděli velké kusy rozsekaných zvířat za plotem, jak v nějakém hororu.

Média nemají informaci, zda byla zvířata popravena už na zahradě, nebo je tam porcovali již mrtvá. Žena v domě žijící však potvrdila, že se maso připravovalo v rámci muslimského svátku Eid.

To je jeden z nejdůležitějších svátků v islámském kalendáři. Eid al-Adha se tento rok konal v tomto týdnu od 21.srpna do 25.srpna. Během svátku se muslimové modlí a rituálně obětují zvířata. Většinou velké savce.

Obyvatelka Dagenhamu, Julia McClenaghan, která z okna bytu vidí přímo na zahradu, kde byla zvířata rozsekána, řekla: “Vypadá to jako jedno z nejméně hygienických míst pro přípravu masa a k vyčištění nářadí používali jen starý koberec.”

Radnice prý případ vyšetřuje, ačkoliv šéf nadace Ramadhan, Mohammed Shafiq, tvrdí, že ti lidé podle něj neudělali nic špatného.

Rituální popravy zvířat jsou během tohoto svátku na ulicích muslimských zemí běžné. Především Dháka v Bangladéši vždy doslova zrudne krví. Ale například Egypt tento rok pouliční popravy s ohledem na hygienu zakázal.

Komentáře

komentáře