Video: Yusuf Aka dostal za své řádění s nožem v britské nemocnici jen 5 let

0

Ne vždy se podaří útok nožem tak dobře zachytit na video, jako v tomto případě. Může za to fakt, že muž útočil před nemocnicí v Leicesteru a pak v její přijímací místnosti, což jsou prostory kamerami zachycené dobře.

Muž jménem Yusuf Aka, nejprve před nemocnicí bodl dlouhým kuchyňským nožem do zad člověka, kterého vůbec neznal, a nebýt jeho útěku, zřejmě by jej ubodal k smrti. Yusuf muže a jeho společníka chvíli pronásledoval, ale pak to vzdal, a vydal se do nemocnice.

Následovala scéna jako z apokalypsy. Čekárna plná nemocných lidí, většinou bílých, a do toho přichází Aka s dlouhým nožem v ruce a kapucí přes hlavu.

Lidé, za asistence personálu okamžitě prchají pryč. Na místě zůstává jen osoba na invalidním vozíku a její doprovod, který statečně neutekl. Aka, snad s troškou svědomí v těle, na vozíčkáře neútočí nožem, ale hází po něm předměty z pultu.

Video poté končí. Je známo, že personál, s pomocí dalších lidí a nakonec i přivolané policie, Aku přemohl. Ten nyní stál u soudu, který nad ním vynesl trest. A už za pár let může být venku. Soud ho odsoudil jen k pěti letům a jak je v Británii běžné, za dvě třetiny odpykání trestu už může jít domu.

Komentáře

komentáře