Příprava na karneval v Londýně – detektory na nože a zabarikádované domy

0

V Praze jsou pouliční slavnosti místem, kde se lidé baví a kam sanitky vyjíždějí obvykle jen tehdy, když se někomu udělá nevolno. V Londýně vám hrozí okradení, oloupení, znásilnění nebo obtěžování a také pobodání nebo postřelení. To vše už se na známém multikulturním festivalu Notting Hill Carnival stalo.

Očekává se účast až jednoho milionu lidí a v přípravě jsou masivní policejní manévry. Hlavní město Anglie se potýká s bezprecedentní zločinností, počet vražd už dosáhl v tomto roce stovky, a gangy mladíků se v ulicích nemilosrdně sekají noži a mačetami a polévají se kyselinou. Hrozí, že při tak velkém shromáždění lidí může lehce dojít ke katastrofě.

Nasazeno bude asi 13 tisíc policistů, o 450 více, než loni, kdy policie provedla stovky zatčení a řešila velké množství násilných incidentů, při kterých bylo 28 policistů zraněno.

Poprvé budou instalovány detektory na nože a v akci bude ozbrojená policie, policejní psi a policisté na koních. Cílem detektorů je “odradit ty, kteří by plánovali na festival přijít ozbrojeni útočnou zbraní”.

Z obavy před násilím se také všechny domy v oblasti zabarikádují. Pěkné obohacení, že?

Komentáře

komentáře