V Londýně pobodány dvě ženy. Pachatel zadržen a policie zveřejnila jeho identifikaci

0

Ti, kdo si mysleli, že bodnutí nožem si v Londýně vykoleduje jen člen nějakého gangu, nebo mladý kluk, co jde zrovna po ulici v nesprávný čas na nesprávném místě, mýlili se. Nejnověji byly, zjevně nesmyslně, v Londýně pobodány dvě starší ženy. A policie už má pachatele, jehož popis zveřejnila.

Policie soudí, že obě napadení, při kterých byly krátce po sobě pobodány dvě starší ženy, spolu souvisí. V neděli byl nejprve zatčen jeden muž, ale později bez obvinění propuštěn, a dnes policie zřejmě zatkla toho pravého. Odpovídá popisu dříve hledaného pachatele, který měl být “černoch okolo 40 let, podsadité postavy a šedého oblečení”.

K prvnímu útoku došlo v pátek večer ve východním Londýně v oblasti Tower Hamlets. Žena ve věku okolo 60 let si prý koupila rybu a brambůrky a procházela kolem dětského hřiště. Tam na ní zaútočil černoch a bodl ji do nohy. Žena byla převezena do nemocnice a její život není v ohrožení.

K dalšímu útoku došlo v neděli večer, Obětí byla tentokrát také žena (57 let) a byla napadena jen kousek od místa prvního útoku. Černoch ji tentokrát zasadil bodných ran víc, ale ani ona není v ohrožení života.

Ano, v Londýně kdysi řádil Jack Rozparovač, a také napadal ženy, ale pobodání tehdy nebyla na denním pořádku a město útoky vnímalo jako senzaci. Dnešní útoky jsou vzhledem ke své četnosti už jen další zprávou v černé kronice.

Komentáře

komentáře