Krokodýlové měli smůlu. Australská policie a rybáři našli v bažinách všechny ilegály z uvízlé lodi

0

Středoevropan informoval o obavách australských úřadů, které nedaleko Cairns objevily v moři nedaleko pobřeží uvízlou loď a zadržely část její asijské posádky. Vzhledem k tomu, že severní polovina Austrálie a její pobřeží i část vnitrozemí je doslova zamořeno mořskými krokodýly, existovala obava, že ti, kdo nebyli nalezeni, padli těmto predátorům za kořist. Úřady nyní oznámily, že byli všichni nalezeni a živí.

Některé našla policie, jiné našli místní rybáři. Všichni budou vráceni do Vietnamu, odkud přišli.

Někteří místní rybáři o své zkušenosti mluvili s médii. Prý pluli po řece, když si najednou všimli dvou Asiatů, kteří na ně mávali z mangrovníků na břehu, kde uvízli. Podle rybářů bylo v řece několik krokodýlů, což Vietnamce poněkud znepokojilo, a nehnuli se z místa, kde byli. Rybáři jim dali napít a ohlásili je policii, která je vyzvedla.

Asiaté mohou mluvit o obrovském štěstí. Australané se v severní části svého kontinentu v moři prakticky vůbec nekoupou právě kvůli krokodýlům, a uzavřena je kvůli nim i většina řek a vodních ploch. V době tzv. mokré sezóny se mořští krokodýlové dostanou až 200 km do vnitrozemí a narazit na ně pak můžete i na místě, kde byste je jednoduše nečekali. Nejvíce jich je samozřejmě okolo pobřeží. Mořský krokodýl dorůstá v průměru do délky 5 metrů a patří k nejstarším zvířecím zabijákům na světě.

Komentáře

komentáře