Syřan, který pobodal Němku, nechápe své zatčení. Bodnout toho, kdo vás urazí, je prý v jeho kultuře normální

0

Sedmnáctiletý syrský žadatel o azyl se přiznal k pobodáni o sedm let starší Němky. Tvrdí, že pobodání nebo zabití někoho, kdo ho urazil, je v jeho kultuře přijatelné.

Syrský azylant Abdullah A. stojí před soudem v německém Hanoveru za pobodání Vivien K., ke kterému došlo na konci března poté, co se žena připletla do rvačky mezi Syřanem, jejím bratrancem a bratrem v místním supermarketu.

Abdulah použil nůž s deseticentimetrovou čepelí, kterým ženu vážně zranil, zlomil jí žebra a poranil vnitřní orgány včetně jater, ledvin, žaludku a střev.

Žena byla po převezení do nemocnice uložena do umělého spánku a byla jí vyjmuta část slinivky. Na hrudi má nyní 40 centimetrů dlouhou jizvu. Její zdravotní stav ji umožnil zúčastnit se soudu a svého málem vraha konfrontovat.

Abdullah u soudu tvrdil, že je vzorným uprchlíkem, a odvolal se na písemné prohlášení svého advokáta, který tvrdil:

“Obviněný ze své kultury ví, že konflikty se řeší nožem. Regionální zvyky popsal následovně: Pokud někdo urazí, je možné ho bodnout. Ve vážných případech může i zabít.”

“Prohlásil, že jeho chování není v nesouladu s požadavky jeho náboženství a nechápe, proč byl zatčen,” stojí dále v prohlášení.

Komentáře

komentáře