Orbán se setkal se Salvinim. “Je to můj hrdina,” řekl o něm

0

Maďarský premiér Orbán se včera v Miláně setkal s italským ministrem vnitra Salvinim a bylo to setkání titánů. Orbán Salviniho ujistil o své podpoře a prohlásil, že je jeho hrdina.

“Bezpečnost Evropské unie závisí na Salviniho úspěchu a my jej vyzýváme, aby necuknul,” řekl Orbán s odkazem na Salviniho tvrdý postoj vůči migraci.

Orbán také slíbil veškerou pomoc s ochranou italských hranic.

“Jsme blízko historického bodu zlomu pro budoucnost Evropy: dnes začíná jedna z mnoha schůzek a další budou následovat,” řekl Salvini po setkání. Cílem je podle něj dosáhnout “jiné Evropy”, která dá “právo na práci, zdraví a bezpečí”.

Orbán před schůzkou novinářům řekl, že Salviniho velmi obdivuje. “Je to můj hrdina,” řekl a dodal, že spolu sdílejí společný úděl.

Salvini naopak vyzdvihl úspěchy Maďarska v ekonomice a zvládání migrace a Maďarsko označil za model pro Itálii i Evropu.

“V této chvíli levice existuje jen proto, aby mě napadala a bránila bankéři vedenou EU a neřízenou migraci. V Maďarsku je nezaměstnanost pod 5 procent, daň pro firmy je 9 procent a pro jednotlivce 15 procent, imigrace je pod kontrolou a ekonomika je na růstu 4 procent,” napsal Salvini.

Komentáře

komentáře