Švédští sociální demokraté šířili před volbami mezi muslimy o Švédských demokratech falešné zprávy

0

Kandidát švédských sociálních demokratů byl chycen při činu, když na sociálních sítích šířil v arabštině příspěvky šířící lži o Švédských demokratech a Straně umírněných.

Nejmenovaný člověk v příspěvcích píše, že je kandidátem sociálních demokratů v oblasti Sävsjö v regionu Jönköping. Jeho zprávy směřovaly na nově došlé muslimské migranty, kterým říkal, že obě strany chtějí většinu migrantů vrátit zpět domů.

Dále tvrdil, že tyto strany chtějí zakázat halal, zavřít mešity, zakázat islámský závoj všem mladším 18 let, zavřít islámské školy, a dokonce obvinit muslimské rodiče ze zločinů, aby jim vláda mohla zabavit děti.

“Žádáme všechny Švédy a zvlášť ty imigrantského původu, aby volili sociální demokraty nebo Levici, nebo alespoň Stranu Zelených, protože ty jim a muslimům zvlášť, uškodí méně,” psal politik.

Sociální demokracie již oznámila, že muž svou kandidaturu stáhl.

Vůdce Švédských demokratů, Jimmie Åkesson, si v reakci nebral servítky: “Sociální demokraté rádi a rychle obviňují ostatní za fake news, ale nemají žádný stud. Celé jejich hnutí je zdá se založené na lhaní o ostatních stranách.”

Komentáře

komentáře