Syřané s noži opět útočili na východě Německa. Napadli klub plný lidí

0

Po událostech v Chemnitzu by si jeden řekl, že migranti budou v těchto dnech tišší a pokorní a nebudou na sebe zbytečně upozorňovat. V tom nejvýchodnějším městě Německa, Frankfurtu nad Odrou, však došlo k dalšímu útoku. Syřané, opět vyzbrojeni noži, zde napadli návštěvníky klubu.

Lidé v klubu Žába zažili v neděli v noci horor, když na ně zaútočila skupina Syřanů. Policii se zatím podařilo zadržet jen dva z nich.

Dva Syřané ve věku 20 a 22 let byli v pondělí ráno zatčeni poté, co se dostali do potyčky s Němci v klubu a ohrožovali je noži. Hádka měla počátek v předchozí noci, kdy velká skupina před Žábou ohrožovala návštěvníky a poničila vstupní dveře klubu a okna. Na jednoho z nich už byl zatykač pro jiné zločiny. Druhý zůstává ve vazbě. Obviněni jsou za nebezpečné vyhrožování a poškození majetku.

Majitel klubu události popsal dramaticky. Noc ve stylu 90.let prý přilákala pestrou směsici lidí, včetně cizinců. Klub prý diskriminuje jen podle toho, pokud se někdo chová jako “hovado”. Oba Syřané se prý v minulosti chovali slušně, proto je pustili dál. Nicméně tentokrát začali řádit. Napadali ostatní hosty a když vyšli ven, “zbláznili se”. Vyhrožovali zabitím. Policie se v tu chvíli ještě nevolala.

O pár minut později se však prý ke klubu ze dvou směrů seběhlo mnoho arabských mužů a vypuklo peklo. Měli nože, kameny a tyče. Vyhazovači zatlačili hosty do klubu a zamkli dveře. Že nebyl nikdo zraněn byl prý zázrak. Útočníci mezitím rozbili okna a dveře a utekli teprve ve chvíli, kdy se na místě objevilo první policejní auto. Než ale přijelo, trvalo to prý velmi dlouho. Podle policie to od zavolání do příjezdu trvalo devět minut.

Městští politici, levičáci, se vyjadřují jako obvykle. Pachatelé prý musejí být potrestáni, ale ostatní “mírumilovní uprchlíci žijící mezi námi” nesmějí s nimi být házeni do jednoho pytle. Ke slovu musejí prý přijít sociální pracovníci a občanská společnost, kteří budou s adolescenty migrantského původu pracovat.

Komentáře

komentáře