Globalista Macron v Dánsku: “Žádní praví Dánové nebo Francouzi neexistují”

0

Francouzští politici zareagovali s hněvem na vystoupení globalisty Macrona v Dánsku, který tam prohlásil, že žádní praví Dánové a Francouzi neexistují, a Francouze zdálky napadl za to, že jsou podle něj “tvrdohlaví ke změnám”, které on prosazuje.

Macron své poznámky učinil během třídenní cesty po Dánsku a Finsku, kde chce podle svých slov založit “progresivní archu” národů podporujících jeho vizi evropského superstátu, který vznikne okolo liberální koncepce lidských práv.

Během proslovu na galavečeři, které se účastnila i královna Margaret, Macron skandinávský národ pochválil, že je “zcela otevřen zbytku světa”, prý na rozdíl od Francie, kde lidé projevují “galskou vzpurnost ke změně”.

Francie má podle něj “hlubokou a komplexní identitu, která byla vždy založena na univerzalismu. A jak řekl, doufá, že svým zvolením do funkce vyprovokoval “kulturní proměnu”.

“Lidé mění své názory, jsou více otevření riziku. Uvidíte, že Francouzi svou zemi změní.”

Na dotaz jednoho studenta ohledně budoucnosti národních identit v Evropě Macron řekl, že žádný pravý Dán ani neexistuje. Je to prý Evropan.

“I váš jazyk není jen dánský, je evropský. A to platí i pro Francouze,” odpověděl nesrozumitelně Macron.

Komentáře

komentáře