Macron vyhlásil válku Orbánovi a Salvinimu. “Jsem jejich úhlavní nepřítel”

0

Francouzský prezident Emanuel Macron vyhlásil válku evropskému “populistickému” bloku, který vede Matteo Salvini a Viktor Orbán, a prohlásil, že je jeho “úhlavním nepřítelem”.

Slovo populistický má být slovem sprostým, kdy se politikům vyčítá, že dělají to, co lidé chtějí. Nemělo by však být sprostým dělat to, co nechtějí, a vnucovat jim nějaké své globalistické ideje?

Orbán a Salvini se na své schůzce v Miláně dohodli, že zničí současnou globalistickou strukturu Evropské unie, kterou vede právě Macron, a nahradí ji modelem, který bude respektovat národní suverenitu zemí EU.

“V Evropě je Macron v čele stran, které podporují migraci, a na druhé straně jsme my, a my chceme ilegální migraci zastavit,” prohlásil v úterý Orbán.

“Nevzdám se ničeho ve prospěch nacionalistů a těch, kdo hájí nenávistný projev,” zareagoval ve středu Macron v rozhovoru pro francouzskou televizi. “Pokud mě vnímají jako svého úhlavního nepřítele, mají pravdu.”

A Macron šel ještě dál, a řekl, že “Francie je nepřítelem nacionalismu, politiky nenávisti”.

“V následujících dnech a měsících budeme muset učinit vážná rozhodnutí v otázce migrace,” řekl Macron. “To vyžaduje vážnost a ducha odpovědnosti, a zůstat věrný našim hodnotám, jako je právo na azyl, se skutečnou politikou, která bude ovládat vztahy mezi naší zemí a zeměmi původu”.

Macron také zdůraznil že jeho světonázor a světonázor Salviniho a Orbána se od sebe “diametrálně liší”. Ale Salvini mu to přes média vrátil s vtipem jemu vlastním.

“Macronův úhlavní nepřítel je francouzský lid. Alespoň podle průzkumů,” řekl.

Komentáře

komentáře